Obchodom Światowego Dnia Walki z AIDS (1 XII) od lat towarzyszy czerwona kokardka, która jest symbolem solidarności z osobami zakażonymi HIV i chorobami AIDS. W tym dniu nasza szkoła włączyła się do akcji, nosząc czerwone wstążki. Pomysłodawczynią była nasza pani pielęgniarka Małgorzata Szatanek. /opr. Norbert IIb/

Norbert Tabor, redaktor pisma "Po Dzwonku" otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Junior media - sztuka wywiadu".

Nagrodzona praca to prasowy wywiad z Zosią na temat pasji pszczelarstwa. Opinia Jury: "Reporter poszukał blisko siebie, wśród znajomych, osób o ciekawym hobby – i znalazł! Dzięki temu przeprowadził fantastyczny, ciekawy wywiad ze swoją koleżanką. Poznajemy bliżej i rozmówczynię, i pszczoły, które ją interesują. Efekt jest naprawdę ciekawy!"

Gratulujemy!

W poniedziałek 13 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości.

W tym roku zamiast tradycyjnego apelu wysłuchaliśmy pieśni z tamtego okresu."Nie ma radości bez niepodległości" - tak brzmiało hasło tego muzycznego spotkania. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować wylosowaną wcześniej patriotyczną piosenkę. Wszyscy przygotowali się znakomicie - galowe stroje, kotyliony, a nawet wojskowe mundury. Jury oceniało opanowanie tekstu na pamięć, udział procentowy klasy w występie oraz walory artystyczne. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - "Przybyli ułani pod okienko" (klasa IIIC)

II miejsce - "Marsz strzelców" (klasa IIIB)

III miejsce - "Rozkwitały pąki" (klasa IIB)

IV miejsce ex-aequo - "Warczą karabiny (IIIA), "Piechota (IIB) i "Ułani, ułani" (IIA)..

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy "Legiony". Apel zorganizowali: klasa IIIB z wychowawczynią p. Jolantą Zinko we współpracy z p. W. Wolak i p. T. Krysiuk. /opr. Martyna Krzemińska IIIC/

Nasze koleżanki odniosły sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pt. „Ojczyzno ma” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Pieniężnie.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Julia Kuciej, kl. IIb

II miejsce: Małgorzata Krupa, kl. IIIa

III miejsce: Julia Lichołat, kl. IIb i Julia Wolanicka, kl. IIc

Wyróżnienie otrzymały: Gabriela Kilik, kl.IIIb oraz Martyna Kosobudzka, kl. IIc.

- „Bardzo się stresowałam, ale cieszę się, że mogłam wystąpić. Dzięki temu pamiętam „Inwokację” Adama Mickiewicza” – mówi Martyna, jedna z uczestniczek Opiekunkami były p. Anna Januszko i p. Anna Maczuga. /opr. Julia IIc/

Copyright © 2017 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.