Martyna Butkiewicz odniosła literacki sukces w XXIII Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”, który zorganizował MDK w Lidzbarku.

Tegorocznym tematem przewodnim było hasło: „Co w trawie piszczy”. Gimnazjalistka otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja za utwór pt. "Prośba do gościa leśnej polany".

Gratulujemy!

Gimnazjaliści razem z uczniami SP przywitali wiosnę, biorąc udział w „Wiosennym Playback Show”.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa VIII („Mniej niż zero” Lady Pank)

II miejsce – klasa IV b („Cykady na Cykladach” Maanam)

III miejsce – klasa IIIb gimnazjum (AC/DC)

Gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz organizatorom zabawy – Samorządowi Szkoły oraz paniom Annie Sęk i Agnieszce Szczepłockiej.

Fotorelacja: http://www.zsp-pieniezno.pl/

Z okazji Dnia Języka Ojczystego (21 lutego) w szkole odbył się konkurs na plakat promujący lekturę (dla klas starszych SP i gimnazjum). Koordynatorem akcji była p. Anna Maczuga i Samorząd Szkoły. Prace oceniało jury w składzie: p. Anna Maczuga, p. Monika Trukawka, p. Anna Januszko .

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce – klasa 3b gimnazjum „Świtezianka” wynik 4p/5p

II miejsce – klasa 8a SP „Balladyna” wynik 3p/5p

II miejsce – klasa 7a SP „Mały Książę” wynik 3p/5p

III miejsce – klasa 3a gimnazjum „Kamienie na szaniec” wynik 2,5p/5p

IV miejsce – klasa 7a gimnazjum „Dziady” wynik 2p/5p

Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz + 10 pkt. Gratulujemy!

/opr. Roksana i Norbert 3 b /

Trzecioklasistki Julia Lichołat i Roksana Orkwiszewska wzięły udział w biegu „Tropem Wilczym”, który odbył się w niedzielę 3 marca na terenie Rezerwatu Doliny Rzeki Wałszy.

W biegu wzięło udział ponad 150 zawodników. Julia akompaniowała także zespołowi „W drodze”, który zaprezentował dwie pieśni patriotyczne. Od 2013 r. bieg "Tropem Wilczym" jest jednym ze sposobów oddawania hołdu Żołnierzom Niezłomnym, którzy po zakończeniu II wojny światowej dalej walczyli o niepodległość, działając w podziemiu antykomunistycznym.

Nasza Gmina razem z Miejskim Domem Kultury organizuje ten bieg już po raz czwarty.

galeria

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.