W czwartek 21 czerwca br. w naszym gimnazjum odbyło się w uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich: IIIA (wychowawca Anna Maczuga), IIIB (Jolanta Zinko) i IIIC (Anna Januszko). W tym roku szkołę ukończyło 52 absolwentów, którzy są przedostatnim rocznikiem gimnazjum.

P. Janusz Milan, dyrektor gimnazjum przywitał zaproszonych gości, w tym licznie zgromadzonych rodziców. Opiekun pocztu sztandarowego p. Andrzej Miciak przeprowadził ceremonię przyrzeczenia absolwentów i przekazania sztandaru klasom drugim - ostatniemu rocznikowi gimnazjum. Galę prowadzili Weronika Bieryndo i Sebastian Ostrowski. Zebrani byli świadkami wręczenia licznych nagród za wysokie wyniki w nauce i działalność artystyczną oraz sportową. Przedstawiciele Rady Rodziców panie: Justyna Dawidowicz (przewodnicząca), Grażyna Butkiewicz, Ewa Kozak oraz Urszula Nahańska wręczyły wyróżnienia za wysoką kulturę osobistą. Uczniowie klasy IIIC: Antonina Żyndul, Emil Kisielewicz, Julia Klepczyńska i Natalia Nisiewicz za bardzo wysokie wyniki w nauce otrzymali Nagrodę Burmistrza Pieniężna "Złoty Absolwent 2018". Nagrodą burmistrza za działalność dydaktyczną i artystyczną wyróżnionych zostało także trzech pedagogów: panie Agnieszka Szczepłocka i Daniela Kuzyk oraz p. Wiesław Milan.

Z tej szczególnej okazji absolwenci przygotowali program artystyczny pt. "Gala gimnazjalnych niezwykłości 2018", w czasie którego wręczyli uczniom specjalne statuetki, np. "Roszpunka, czyli długowłosa piękność roku", "Sięgający gwiazd roku", „Bajkopisarz roku” czy "Fotograf roku". Na scenie pojawiły się w nowym wcieleniu takie osobistości, jak Mikołaj Kopernik, biskup Ignacy Krasicki, Anna Lewandowska, Sarsa, Magda Gesler czy Zenon Martyniuk. Występ wywołał aplauz publiczności.

Uroczystość zakończyła się przemówieniem absolwentów, którzy powiedzieli "dziękuję" rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Zdjęcia /Norbert Tabor IIB/

W dniach 11-13 czerwca gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zakopanego. Wypoczywali na łonie natury w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz mieli okazję poznać wiele miejsc ważnych dla historii i kultury naszego narodu.

Jednym z nich był Wawel, gdzie można było poczuć ducha minionych czasów. Oprócz katedry uczniowie odwiedzili także krypty, gdzie znajdują się groby królów oraz takich postaci, jak Tadeusz Kościuszko, gen. Władysław Sikorski, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy marszałek Józef Piłsudski. Zobaczyli także miejsce spoczynku pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Wrażenie zrobił kolosalnych rozmiarów Dzwon Zygmunta, który bije tylko 12 razy w roku.

Wiele różnych emocji i odczuć wzbudziła wędrówka tatrzańskimi szlakami m.in. na Czarny Staw. Jednak najwięcej wspomnień zostawi niepowtarzalny czas integracji w  prawdziwym góralskim pensjonacie:) zapraszamy do galerii.

W piątek 25 maja br. w Ostródzie odbył się półfinał piłki nożnej dziewcząt.

W turnieju wzięły udział 3 drużyny: z Dłutowa, Ostródy i Pieniężna. Nasze gimnazjalistki walczyły do końca i tym samym zajęły 2. miejsce, zapewniając sobie awans do finału. Skład drużyny: Julia Dawidowicz, Ines Nowak, Antonina Żyndul, Weronika Bieryndo, Wiktoria Chociej, Oliwia Sadżuga, Martyna Krzemińska i Julia Klepczyńska. Trener - Dariusz Kaczmarczyk.

Tabela wyników

1. Ostróda

2. Pieniężno

3. Dłutowo

Gratulujemy! /opr. Julia Klepczyńska IIIC/

Trzy fotografie wykonane przez Przemka Klisza z IIIC zostały zakwalifikowane do wystawy w ramach V Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Mój zabytek" zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Olsztynie.

Po zapoznaniu się z 334 pracami 70 autorów jury zakwalifikowało do wystawy 38 prac 18 autorów oraz postanowiło przyznać jedną nagrodę główną oraz 7 wyróżnień. Na zdjęciach autorstwa naszego gimnazjalisty: "Dwonek rowerowy", "Medalik" i "Krzyżyk" zostały uwiecznione przedwojenne przedmioty znalezione w okolicy miejscowości Różaniec. Gratulujemy!