Zosia Sęk (IIB) po raz kolejny zakwalifikowała się do finału II Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" organizowanego przez KUL w Lublinie.

Pod koniec marca weźmie udział w konkursie finałowym razem z 35 gimnazjalistami z całej Polski. W pierwszym etapie (szkolnym) rozwiązała test (zadania zamknięte i otwarte), w którym trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu życia pszczoły miodnej. Organizatorami etapu szkolnego był p. A. Miciak i p. Anna Januszko. W czasie finału oprócz pisania testu czeka ją też egzamin praktyczny. Wśród zadań m.in. rozpoznawanie roślin, sprzętu pszczelarskiego i rodzaju miodu.

Wiedzę na temat życia pszczół Zosia zdobywa od lat, obserwując pracę taty - Andrzeja Sęka. Gratulujemy!

W czwartek 21 grudnia uczestniczyliśmy w Spotkaniu Opłatkowym, które rozpoczęło się przedstawieniem w wykonaniu drugoklasistów pod opieką p. M. Trukawki. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie. Każda z klas złożyła świąteczne życzenia i przygotowała słodki poczęstunek. Zespół „W drodze” zaintonował kilka kolęd. Na koniec pan Dyrektor Janusz Milan podzielił się opłatkiem, życząc „Wesołych Świąt”. Organizatorami uroczystości były panie A. Maczuga i M. Machnowska.