foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia. S.J. Lec

Gimnazjum Publiczne

im. Jana Pawła II w Pieniężnie

W poniedziałek 13 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości.

W tym roku zamiast tradycyjnego apelu wysłuchaliśmy pieśni z tamtego okresu."Nie ma radości bez niepodległości" - tak brzmiało hasło tego muzycznego spotkania. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować wylosowaną wcześniej patriotyczną piosenkę. Wszyscy przygotowali się znakomicie - galowe stroje, kotyliony, a nawet wojskowe mundury. Jury oceniało opanowanie tekstu na pamięć, udział procentowy klasy w występie oraz walory artystyczne. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - "Przybyli ułani pod okienko" (klasa IIIC)

II miejsce - "Marsz strzelców" (klasa IIIB)

III miejsce - "Rozkwitały pąki" (klasa IIB)

IV miejsce ex-aequo - "Warczą karabiny (IIIA), "Piechota (IIB) i "Ułani, ułani" (IIA)..

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy "Legiony". Apel zorganizowali: klasa IIIB z wychowawczynią p. Jolantą Zinko we współpracy z p. W. Wolak i p. T. Krysiuk. /opr. Martyna Krzemińska IIIC/

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.