foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia. S.J. Lec

Gimnazjum Publiczne

im. Jana Pawła II w Pieniężnie

W dniach 8-9 marca br. do naszej szkoły przyjechał "NAUKOBUS". Była to wystawa róznych eksponatów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na parterze w tzw. sali kolumnowej wystawiono 20 stanowisk z takich dziedzin, jak fizyka, geografia czy biologia. Gimnazjalista mógł "dotknąć" wielu zjawisk. Była to nietypowa lekcja nauk ścisłych, która zachwyciła nie tylko dzieci. Największe zainteresowanie wzbudziła kula radioaktywna.

Głównymi organizatorami byli: Urząd Miasta i Gminy Pieniężno, Radny Sejmiku Warmińsko - Mazurskiego p. P. Szliwiński oraz dyrektorzy lokalnych szkół. Opinie zwiedzających w najbliżym numerze gazetki "Po Dzwonku". /opr. Julia Klepczyńska IIIC/

Zdjęcia /Norbert Tabor i Zosia Sęk IIB/

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.