foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia. S.J. Lec

Gimnazjum Publiczne

im. Jana Pawła II w Pieniężnie

      W dniach 11-13 czerwca gimnazjaliści uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zakopanego. Wypoczywali na łonie natury w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz mieli okazję poznać wiele miejsc ważnych dla historii i kultury naszego narodu.

      Jednym z nich był Wawel, gdzie można było poczuć ducha minionych czasów. Oprócz katedry uczniowie odwiedzili także krypty, gdzie znajdują się groby królów oraz takich postaci, jak Tadeusz Kościuszko, gen. Władysław Sikorski, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy marszałek Józef Piłsudski. Zobaczyli także miejsce spoczynku pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Wrażenie zrobił kolosalnych rozmiarów Dzwon Zygmunta, który bije tylko 12 razy w roku.

        Wiele różnych emocji i odczuć wzbudziła wędrówka tatrzańskimi szlakami m.in. na Czarny Staw. Jednak najwięcej wspomnień zostawi niepowtarzalny czas integracji w  prawdziwym góralskim pensjonacie:) zapraszamy do galerii.

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.