foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia. S.J. Lec

Gimnazjum Publiczne

im. Jana Pawła II w Pieniężnie

     W czwartek 21 czerwca br. w naszym gimnazjum odbyło się w uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich: IIIA (wychowawca Anna Maczuga), IIIB (Jolanta Zinko) i IIIC (Anna Januszko). W tym roku szkołę ukończyło 52 absolwentów, którzy są przedostatnim rocznikiem gimnazjum.

     P. Janusz Milan, dyrektor gimnazjum przywitał zaproszonych gości, w tym licznie zgromadzonych rodziców. Opiekun pocztu sztandarowego p. Andrzej Miciak przeprowadził ceremonię przyrzeczenia absolwentów i przekazania sztandaru klasom drugim - ostatniemu rocznikowi gimnazjum. Galę prowadzili Weronika Bieryndo i Sebastian Ostrowski. Zebrani byli świadkami wręczenia licznych nagród za wysokie wyniki w nauce i działalność artystyczną oraz sportową. Przedstawiciele Rady Rodziców panie: Justyna Dawidowicz (przewodnicząca), Grażyna Butkiewicz, Ewa Kozak oraz Urszula Nahańska wręczyły wyróżnienia za wysoką kulturę osobistą. Uczniowie klasy IIIC: Antonina Żyndul, Emil Kisielewicz, Julia Klepczyńska i Natalia Nisiewicz za bardzo wysokie wyniki w nauce otrzymali Nagrodę Burmistrza Pieniężna "Złoty Absolwent 2018". Nagrodą burmistrza za działalność dydaktyczną i artystyczną wyróżnionych zostało także trzech pedagogów: panie Agnieszka Szczepłocka i Daniela Kuzyk oraz p. Wiesław Milan.

     Z tej szczególnej okazji absolwenci przygotowali program artystyczny pt. "Gala gimnazjalnych niezwykłości 2018", w czasie którego wręczyli uczniom specjalne statuetki, np. "Roszpunka, czyli długowłosa piękność roku", "Sięgający gwiazd roku", „Bajkopisarz roku” czy "Fotograf roku". Na scenie pojawiły się w nowym wcieleniu takie osobistości, jak Mikołaj Kopernik, biskup Ignacy Krasicki, Anna Lewandowska, Sarsa, Magda Gesler czy Zenon Martyniuk. Występ wywołał aplauz publiczności.

     Uroczystość zakończyła się przemówieniem absolwentów, którzy powiedzieli "dziękuję" rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Zdjęcia /Norbert Tabor IIB/

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.