foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia. S.J. Lec

Gimnazjum Publiczne

im. Jana Pawła II w Pieniężnie

Zosia Sęk (IIIB) po raz kolejny zakwalifikowała się do finału III Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" organizowanego przez KUL w Lublinie.

Uczennica pod koniec marca weźmie udział w konkursie finałowym razem z 27 gimnazjalistami i ósmoklasistami z całej Polski. W pierwszym etapie (szkolnym) rozwiązała test (zadania zamknięte i otwarte), w którym trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu życia pszczoły miodnej. Organizatorami etapu szkolnego byli nauczyciele p. Andrzej Miciak i p. Anna Januszko. W czasie finału oprócz pisania testu czeka ją też egzamin praktyczny. Wśród zadań m.in. rozpoznawanie roślin miododajnych, sprzętu pszczelarskiego i rodzaju miodu.

Wiedzę na temat życia pszczół Zosia zdobywa od lat, obserwując pracę taty - Andrzeja Sęka. Gratulujemy!

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.