We wtorek 8 maja w Gimnazjum Publicznym odbył się trzygodzinny „II Maraton Niepodległości” pt. "Za 3maj się".

Każda klasa musiała wykonać 11 zadań m.in. wykonać biało-czerwoną girlandę, opatrzyć łokieć rannego, rzucić szyszką do celu, odgadnąć tekst pieśni patriotycznej czy znać daty i postacie z historii Polski. Jednym z zadań była też prezentacja postaci historycznej. Na korytarzach szkoły pojawili się tacy goście z przeszłości, jak: królowa Jadwiga, król Kazimierz Wielki, Józef Piłsudski, Inka, rotmistrz Witold Pilecki czy bp Ignacy Krasicki. Ostatnie zadanie polegało na odnalezieniu 3 zdjęć naszego patrona Jana Pawła II, które były ukryte w budynku szkoły. Większość konkurencji odbywała się w terenie wokół szkolnego budynku.

Decyzją jury: pani Stanisławy Kłębuckiej, pani Joanny Golec i pana dyrektora Janusza Milana zwycięzcą maratonu została klasa IIIC, 2. miejsce zajęła IIb, a na 3. pozycji znalazła się drużyna z IIIB. Cała zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców. Organizatorami imprezy były: Agnieszka Szczepłocka, Monika Trukawka i Anna Januszko. /opr. Norbert Tabor IIB/