We wtorek 6 listopada br. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie wspólnie obchodzili Stulecie Niepodległości. Z tej okazji przygotowali program pt. „Wolność kocham i rozumiem”.

Gimnazjaliści odczytali krótkie komentarze dotyczące najważniejszych wydarzeń historycznych, które rozegrały się w naszej Ojczyźnie na przestrzeni stu ostatnich lat. Usłyszeliśmy o radosnym odzyskaniu Niepodległości, Cudzie nad Wisłą z 1920 r., tragicznej II wojnie światowej, zbrodni katyńskiej, Żołnierzach Wyklętych, o życiu w czasach PRL-u. „Na polską niepodległość miały wpływ zarówno mądre decyzje wielkich rodaków – przywódców, marszałków, premierów i prezydentów, jak również postawa zwykłych Polek i Polaków, którzy uwierzyli w wolną Polskę” – wyjaśniali uczniowie klasy IIIB gimnazjum.

Tekstom towarzyszyły piosenki w wykonaniu uczniów szkoły SP z zespołu  „W drodze”, takie jak: „Wojenko”, „Ułani”, „Polskie kwiaty”, „Janek Wiśniewski” czy „Wolność”.

galeria