W środę 17 kwietnia gimnazjaliści złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Patrona szkoły – Jana Pawła II. Tradycyjnie co roku reprezentanci szkoły odwiedzają pomnik przed świętami Wielkanocy. W tym roku byli to uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych z nauczycielami p. Agnieszką Karwecką i p. Andrzejem Miciakiem.

galeria

O godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2019. Przystąpiło do niego 42 uczniów ostatniej klasy Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pieniężnie.

Gimnazjaliści zmierzą się najpierw z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie uczniowie będą mieli 60 minut. Potem nastąpi krótka przerwa, a tuż po niej odbędzie się egzamin gimnazjalny z języka polskiego. Ta część potrwa 90 minut. W czwartek uczniowie zdają egzamin z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a w piątek - z języków obcych (część podstawowa i rozszerzona).

Życzymy powodzenia!

Gimnazjaliści z klasy IIIB wzięli udział w Przeglądzie Teatralnym, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie.

Młodzi aktorzy przedstawili krótki spektakl własnego autorstwa pt. "Słowa". Wykorzystali m.in.wiersze Edwarda Stachury oraz muzykę zespołu Metallica.

Fotorelacja z występu na stronie organizatora:

Aleksandra Bagan (IIIb) została laureatką wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z biologii.

Ola zdobyła wymaganą ilość punktów w konkursie i tym samym została zwolniona z części przyrodniczej w 2.dniu egzaminu gimnazjalnego (9 kwietnia).

Gratulujemy Oli i p. Wioletcie Wolak.

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.