21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele poloniści ogłosili konkurs na plakat promujący polską ortografię. Każda klasa miała za zadanie przedstawić wylosowaną zasadę pisowni.

W czwartek szkolny korytarz zapełnił się afiszami, które przypominały, że należy odróżniać "ląd" od "lontu". Wszystkie prace były zgodne z tematem, kolorowe, a często dowcipne. Niestety, jury (p. Anna Maczuga, p. Monika Trukawka i p. Aneta Wardak) musiało wybrać 3 najlepsze i zadecydowało...

I miejsce - klasa IA (pisownia zakończeń -ii,-ji, -i)
II miejsce - klasa IB (pisownia zakończeń -ą, -om, -on)
III miejsce - klasa IIIA (pisownia wyrazów z "ch"i "h") oraz IIIB (pisownia cząstki -by)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

W tym dniu podsumowano także dotychczasowe wyniki szkolnego konkursu "Mistrz Ortografii" (finał w kwietniu). 6 osób, które zebrały na swoim koncie najwięcej punktów, będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie "O tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii Powiatu Braniewskiego". 27 lutego w Braniewie dyktando napiszą: Dominika Worek, Gabriela Ochab, Kamil Szymak, Damian Ligman, Natalia Gradel i Joanna Król. Gratulujemy i trzymamy kciuki!