foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia. S.J. Lec

Gimnazjum Publiczne

im. Jana Pawła II w Pieniężnie

      „Ponieważ żyli prawem wilka, historia o Nich głucho milczy” – słowa tej pieśni usłyszeliśmy w czasie poniedziałkowego apelu poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych.
      Uczniowie zaprezentowali z tej okazji krótki program. Młodzi artyści przypomnieli nam, że historia najnowsza ma takie momenty, które przez lata były przemilczane i ukrywane. Tak było z czasem po II wojnie światowej. Wokół „żołnierzy wyklętych” narosła masa fałszywych mitów. Przez lata nazywano ich „bandytami” i „wrogami demokracji”. Ginęli w czynnej walce z polską władzą podporządkowaną sowietom. W czasie apelu zobaczyliśmy także kadry filmowe, które pokazywały życie w PRL-u (Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej), m.in. ze strajki, wybór Karola Wojtyły na papieża czy wprowadzenie stanu wojennego przez Wojciecha Jaruzelskiego. 
       Cisza, jaka panowała w sali gimnastycznej, to chyba dowód na to, że autorom widowiska udało się  zainteresować widzów opowieścią o najnowszej historii naszego kraju.

Copyright © 2019 Gimnazjum Publiczne w Pieniężnie im. Jana Pawła II Rights Reserved.